Şartlar ve Koşullar

Lütfen Dikkat: Güneş enerjisi donanımlarınız için mühendislik, izin veya kurulum için ek ücrete tabi olabilirsiniz. Bu maliyetler bulunduğunuz yere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Enerjiye hiçbir koşulda onlar için sorumluluk taşımamaktadır.

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Fiyat, şartname ve şartlar önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Enerjiye, basım ve/veya fotoğraf kaynaklı hatalardan sorumlu değildir. Tüm parçalar orijinal üretici garantisi ile gelir ve ilgili üreticiler teknik desteği taşır. Müşteri tüm hizmetlerde iade ücretini öder. Enerjiye, hizmeti reddetme hakkını saklı tutar.

Enerjiye, aşağıdaki ödeme yöntemlerini kabul eder
En hızlı:
1. Visa, MasterCard,.
2. Banka Havalesi. Bankanız bu hizmet için ücret alabilir. Uluslararası banka havalesi ücretleri daha yüksek olabilir.
Yavaş:
3. Kişisel veya çek karşılığı siparişlerimiz, bankamız tarafından çek ve makbuzların alınmasından sonra işlenecek ve sevk edilecektir.

Satış fiyatlandırması:

Ödeme yöntemleri 
Mevcut tekliflerimizden yararlanmak için nakit, çek veya banka havalesiyle ödeme yapmanız gerekmektedir, lütfen detaylar için satış teknisyeninize danışın. Kredi Kartları sadece belirli siparişlerde kabul edilir. İndirimler değişebilir.

KREDİ KARTI YETKİLERİ

Kredi kartı veren kuruluşlar, belirli bir satın alım için paranın mevcut olduğunu doğrulamak için hesabınıza geçici bir “yetkilendirme” yerleştirebilir. Sizin tarafınızdan sağlanan güvenlik kodunun veya fatura adresinin kartınızı veren kuruluşun kayıtlarıyla eşleşmemesi durumunda, işlem iptal edilecek ve Enerjiye ödemenizi kabul etmeyecektir. Ancak, kart yayıncısının parayı hesabınıza geri göndermek için 7 gün sürebilir. Yetkilendirme politikaları hakkında daha fazla bilgi için lütfen kredi kartı veren kuruluşunuza başvurun.

GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLAR

Enerjiye Satın Alma Anlaşması: Enerjiye’den teslim edilen herhangi bir ürünün teslimini kabul ederek, siz (Müşteri) ve Enerjiye arasındaki satış işlemini düzenleyen özel şartlar ve koşulları kabul edersiniz. Bu hüküm ve koşulları Müşteri tarafından değiştirmeye, değiştirmeye yönelik herhangi bir girişim kabul edilmeyecektir. Ayrıca, bu şartlar ve koşullar önceden yazılı bir bildirimde bulunmaksızın herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Bu nedenle, enerjiyenin herhangi bir malını sipariş ettiğiniz veya kabul ettiğiniz her zaman lütfen bu şartları ve koşulları dikkatlice kontrol edin.

Siparişlerdeki Ödeme Koşulları: Bir sipariş kabul edilene kadar Enerjiye için bağlayıcı değildir. Enerjiye, aksi yazılı olarak kabul edilmedikçe bir sipariş kabul etmeden önce ödeme almalıdır. Sipariş edilen ürün (ler) için ödeme, sevkiyattan önce ödenmelidir. Müşteri, kredi kartıyla veya Enerjiye ile önceden ayarlanmış başka bir yöntemle ödeme yapabilir.

Satış ve Kullanım Vergileri  Satış vergisi, tamamlanmış satış işleminizin yapıldığı tarihteki satış vergisi mevzuatına göre tahsil edilir.

Kargo Ücretleri: Herhangi bir ürünün satın alınması için toplam maliyetiniz nakliye ve taşıma ücretlerini içerir.

İşlem Süresi: Siparişinizin iki iş günü içerisinde işlenmesini bekleyebilirsiniz. Enerjiye, aksi belirtilmedikçe sipariş verme işleminden sonraki 5 iş günü içinde siparişinizi göndermeyi amaçlamaktadır.

Belirli bir tarihe kadar bir ürüne ihtiyacınız varsa, lütfen ürününün kullanılabilirliği ve gönderim seçenekleriyle ilgili satış görevlinize danışın.

Sipariş Eksikleri: Herhangi bir siparişin eksik parçalarının temini yapılırken hazır siparişinizin geri kalanı gönderilecektir. Tahmini eksik parçalar için temin tarihleri ​​bildirilecek, ancak bu tarihlerin “tahmini” olduğunu ve bu tarihe kadar ürünlerin varmasının garanti edilmediğini lütfen unutmayın.

Sipariş Durumu: Enerjiye e-posta ile siparişinizi bildirmek için mümkün olan her şeyi yapacaktır. Ürün sevk edildikten sonra takip numaranız size gönderilecektir.

Sipariş Değişikliği: Siparişinizin henüz işlenip gönderilmemesi şartıyla siparişinizi değiştirebilirsiniz. Ürün sevk edilirse% 15’lik normal stok ücreti uygulanır. Lütfen yapılacak herhangi bir değişiklikle doğrudan satış temsilcinizle iletişime geçin ve lütfen sipariş numaranızı alın.

Nakliye Politikası: Enerjiye tüm gönderileri dikkatle denetler. Müşteriler, teslimatı imzalamadan önce gönderimlerini kontrol etmelidir. Teslim aldığı siparişleri için imza atamayacak olan müşteriler, Enerjiye’nin Hüküm ve Koşullarını okuduğunu ve gördüğünü kabul eder.

Önemli! Siz veya alıcı acenteniz, olası gizli hasarlarınız için siparişinizi hemen kontrol etmelidir. Teslimat fişinde not edilmeyen hasar talepleri, bir nakliyeciye veya Enerjiye’ye yapılamaz. Gönderileriniz istisnasız gönderilmeden önce, uygun ambalajlanır ve giden her gönderinin fotoğrafı çekilir.  Gönderinizi kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.  Gönderinizi alırken imzaladığınız gönderim faturası, hasar talebinin yasal olarak serbest bırakılmasıdır.

Bağımsız bir nakliye yüklenicisi veya ticari bir taşıma şirketi siparişinizi nakledecektir. Sevkiyat getirildiğinde teslimat için imzanız istenecektir. Bu belge, paketin hasar görmeden iyi durumda teslim edildiğini ve müşterinin gönderim ile ilgili herhangi bir ek iddiayı feragat ettiğini belirten yasal bir belgedir. İmzalamadan önce, ambalajı / ambalajları altı yönünden yakından inceleyin. Teslimat makbuzunda çizikler, oyuklar, yırtıklar, delinmeler veya kırışıklıklar dâhil herhangi bir hasarı not edin. Pakette olağandışı bir şey varsa, müşteri içeriği incelemek için açma hakkına sahiptir. Teslimatçı, tüm eşyaları incelerken beklemek istemiyorsa, teslimat fişine “Gizli Hasar Olabilir” ibaresini işaretleyiniz veya yazınız.

Gönderide hasar varsa, paketi reddetmeli ve hemen Enerjiye ile iletişime geçmelisiniz.

İptal Koşulları: Siparişinizi iptal etmek için lütfen normal çalışma saatlerimizde arayın ve satış temsilcinizle veya Müşteri hizmetleri departmanımızla biriyle görüşün. Siparişinizin henüz işleme koyulmamış olması ve kredi kartınızdan ücret alınmaması durumunda ücret alınmamaktadır. Siparişiniz zaten işlenmişse ve / veya kartınız tahsil edildiyse, geri ödemenizden% 5 iptal ücreti düşülür. Siparişinizin herhangi bir kısmı gönderildiyse, geri ödemenizden% 15’lik bir stok ücreti düşülür. İade, iptalin alınmasından itibaren 48 saat içinde veya gönderilen tüm ürünlerin iadesinde gerçekleşecektir.

Ürünlerimizin çoğu özel sipariş edilir. Bu ürünler, güç merkezleri ve yapıları, pil kutuları ve pilleri içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu ürünlerden herhangi biri için bir siparişi iptal etmeniz gerekirse, ürün sevk edilmemiş olsa bile, bir iptal ücreti vardır. İptal ücreti, üreticiye bağlı olarak değişecektir. Bu ücret, üreticinin siparişi iptal etmek için bize gönderdiği ücrettir. Siparişte indirim yapıldıysa, bu tutar iadeden düşülür. Örneğin, siparişiniz ücretsiz bir kargo indirimi aldıysa, nakliye ücretleri iadeden kesilecektir.

İade Koşulları: Müşteri için özel olarak sipariş edilen ve / veya monte edilen ürünler hariç, ürünün alınmasından itibaren 30 gün içinde iade edilebilir.

Eşyaları iade etmeden önce, geri dönüşünüz için bir numara almak için satış temsilcinizle görüşmek ve konuşmak gerekir. Ürün İade Yetkilendirme Formu doldurduktan ve bir ürün iade numarası aldıktan ve ürünü iade edeceğiniz yer konusunda talimat verildikten sonra ürünün geri nakliyesinde müşteri sorumlu olacaktır. Nakliye numaraları verildikten sonra,  verilen tarihten itibaren 30 gün boyunca geçerlidir ve bu zaman diliminde ürünler geri iade edilmiş olmalıdır. Ürünü iade ederken lütfen bu numarayı paketin dış tarafında net bir yere yazın. Kullanılmayan herhangi bir ürünün iade edilmesinden Müşteri sorumlu olacaktır ve sadece gönderinin değeri için kanıt veya teslimat ve sigorta temin edebilen saygın taşıyıcıları kullanmayı kabul edin.

İade edilen ürün orijinal ambalajında, orijinal garanti kartları, kılavuzlar ve tüm aksesuarlarla birlikte yeni ve yeniden satılabilir durumda iade edilmek kaydıyla,  gönderildiğinde hesabınıza bir geri ödeme veya kredi gönderilir. Enerjiye, iade kabul etmeden veya kredi vermeden önce iade edilen bir ürünü incelemek için en az 24 saate ihtiyaç duyar. İade edilen ürünün herhangi bir bileşeni eksikse, iade prosedürü ihlal edilir ve Enerjiye geri dönüşü reddedebilir veya eksik bileşenin değiştirilmesi için ek ücret talep edebilir.

Tüm iadeler için% 15 stok ücreti tahsil edilecektir.  Güneş paneli montaj sistemleri dâhil ancak bunlarla sınırlı olmayan özel yapım ürünler iade edilemez.  Nakliye ücretleri iade edilmez.

Garanti Politikası:  Enerjiye tarafından satılan tüm ürünler Enerjiye tarafından üretilmemektedir, bu nedenle bir üreticiden alıp sattığımız ürünlerin hiçbirini garanti etmiyoruz. Sattığımız çoğu ürün, orijinal üreticinin garantisi, servisi veya destek politikası (varsa) kapsamındadır. Ürününüzün alınmasından veya kurulmasından sonra ürününüzle ilgili teknik bir sorun olması durumunda, doğrudan üreticiyle iletişime geçmenizi öneririz. Müşteri, herhangi bir kusurlu ürünün iade edilmesinden sorumlu olacak ve teslimatın değerini ve teslimat bedelini sigortalayabilen sadece saygın taşıyıcıları kullanmayı kabul eder.

Enerjiye, kusurlu bir ürün almaları halinde, Müşteriye yedek bir ürün göndermede sorumluluk kabul etmez. Arızalı bir ünite alırsanız, üreticiyle iletişime geçin ve ürünü genellikle onaracak veya değiştirecektir.

Ürün Listeleme: 

Enerjiye, ürün açıklamalarımızda, uyumluluk referanslarımızda, bilgi içeriğimizde, fiyatlamada, linklerde ve sitemizde yer alan veya referans verilen diğer ürün bilgilerinde olabildiğince doğru olmak için çabalamaktadır. Ancak, ara sıra insan hatası oluşabilir ve bu nedenle, tüm ürün açıklamalarının, teknik özelliklerin, fiyatlandırmanın veya sitedeki diğer tüm içeriğin tamamen doğru, eksiksiz, güncel olduğunu veya bu hatalardan sorumlu olduğumuzu garanti edemeyiz.

Bir ürünün basım, bilgilendirici, teknik veya başka herhangi bir hata nedeniyle yanlış bir fiyatla listelenmesi durumunda, Enerjiye’nin kendi takdirine bağlı olarak, bu ürün için herhangi bir siparişi reddetme veya iptal etme ve derhal düzeltme veya doğru olmayan bilgileri kaldırma hakkı vardır.

Enerjiye’nin tüm bağlantıları ve web sitesi sadece ziyaretçilere ek bilgi ve profesyonel görüş bulmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır; Bununla birlikte, endüstrinin hızlı temposu, karmaşık doğa ve kişisel öznel deneyimleri nedeniyle, İncelemeler zaman içinde veya hatta başlangıçta modası geçmiş veya daha az doğru olabilir ve bu nedenle satın alma kararında tek başına belirleyici olmamalı veya en önemlisi, kendi ürün araştırmalarını yapmanın yerine geçmez. Lütfen unutmayın, siz değerli müşterimiz, satın alma kararından nihai olarak sorumludur.

Linkler: Bu web sitesi diğer sitelere bağlantılar içerir. Diğer sitelerin içeriklerinden veya gizlilik uygulamalarından sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın. Kullanıcılarımızı sitemizden ayrıldıklarında haberdar olmalarını ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler toplayan başka sitelerin gizlilik bildirimlerini okumalarını öneririz.

Gizlilik: Enerjiye gizliliğinize saygı duyar. Web sitemizi ziyaret edenleri anlamamıza ve taleplerinizi işleme koymamıza yardımcı olmak için sınırlı bilgiler topluyoruz. Bilgileri yalnızca bir müşteri isteğini yerine getirmek gerektiğinde paylaşırız (sipariş vermek veya bülten kaydı yapmak gibi). Bilgilerinizi asla satmayız.

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI: TÜM KOŞULLARDA ENERJİYE’NİN MAKSİMUM YÜKÜMLÜLÜĞÜ SATILAN ÜRÜNLERİN SATIN ALMA FİYATINA SINIRLIDIR. ENERJİYE, HERHANGİ BİR DURUMDA, SÖZLEŞME, HAKSIZ MUAMELE, TAZMİNAT, BAĞIŞ VEYA BAŞKA TALEPLERDE BU SORUMLULUK SINIRINI GEÇEMEZ. ENERJİYE, ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA, MÜŞTERİLERE, ZARARLARA, GECİKMELERE, HİZMETE KESİNTİ, İŞ KAYBI,  KAYIP VEYA HASARLARDAN OLUŞAN ZARARLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR.

Zarar Riski: Enerjiye, sipariş edilen ürünün / ürünlerin Müşteri’ye gönderilmesini ve sevk irsaliyesini düzenleyecektir. Enerjiye, ürün (ler) in satın alım parasını rezervlerinde ürün teslimatı gerçekleşene kadar tutar. Müşteri, Enerjiye’nin, satın alma parasının güvenliğinin sağlaması ile ilgili koruma için, Müşteri adına uygun belgeleri imzalamasına izin vermeyi kabul eder. Enerjiye, Müşteriye tahmini gönderim tarihlerini bildirecektir. Ancak Enerjiye, hiçbir koşulda, teslimatta gecikmelerden, kontrolü dışındaki olaylardan, inançsal ya da kamu düşmanı eylemler de dâhil olmak üzere, yangın, sel gibi kendi kontrolü dışındaki olaylardan sorumlu olmayacaktır.

Yasa ve yargı yetkisi düzenleyen: Bu Şartlar ve Koşullardan veya Enerjiye ve Müşteri arasındaki satış işleminden doğan veya bunlarla ilgili olan herhangi bir anlaşmazlık, yasaların ihtilaf kurallarına uymaksızın, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olacaktır.

Bölünebilirlik: Bu sözleşmede yer alan herhangi bir hükmün geçersiz, yasa dışı veya kısmen veya tamamen uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu anlaşmanın kalan hükümlerini ve bölümlerini etkilemez ve geçersiz, yasa dışı veya uygulanamaz hükmün, geçerli kanunlar uyarınca geçerli ve uygulanabilir en benzer sonuca sahip olacak şekilde değiştirilmiş sayılacağı kabul edilir.

Feragat: Taraflardan herhangi birinin, herhangi bir zamanda,  bu anlaşmanın herhangi bir hükmünün diğer tarafça yerine getirilmesini gerektirmemesi, söz konusu performansa sahip olmak için diğer tarafın herhangi bir şekilde hakkını kullanma hakkını etkilemez. Bu anlaşmadaki herhangi bir hükmün ihlaline ilişkin taraflardan herhangi birinden feragat, diğer tarafın yazılı olarak feragat etmediği sürece söz konusu hükmün devam eden feragati olarak kabul edilmeyecek veya tutulmayacaktır.